  • BUK9Y25-60E,115
BUK9Y25-60E,115
advertisement
Manufacturer No:
BUK9Y25-60E,115
HK JDW NO:
554-BUK9Y25-60E,115
Datasheet:
BUK9Y25-60E,115
Description:
BUK9Y25-60E - N-channel 60 V, 25 mO logic level MOSFET in LFPAK56
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BUK9Y25-60E,115
    4
  • Transistor Element Material
    SILICON
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Published
    2013
  • Series
    Automotive, AEC-Q101, TrenchMOS™
    4
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Additional Feature
    AVALANCHE RATED
  • Technology
    MOSFET (Metal Oxide)
  • Terminal Position
    GULL WING
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
    1
  • Configuration
    SINGLE WITH BUILT-IN DIODE
  • Number of Channels
    1
  • Power Dissipation-Max
    65W Tc
  • Operating Mode
    ENHANCEMENT MODE
  • Power Dissipation
    65W
  • Turn On Delay Time
    8.5 ns
  • Rds On (Max) @ Id, Vgs
    21.5m Ω @ 10A, 10V
  • Vgs(th) (Max) @ Id
    2.1V @ 1mA
  • Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
    1500pF @ 25V
  • Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
    34A Tc
  • Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
    12nC @ 5V
  • Rise Time
    12.1ns
  • Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On)
    5V
  • Vgs (Max)
    ±10V
  • Fall Time (Typ)
    10.4 ns
  • Turn-Off Delay Time
    14.7 ns
  • Continuous Drain Current (ID)
    34A
  • Gate to Source Voltage (Vgs)
    10V
  • Max Dual Supply Voltage
    60V
  • Drain-source On Resistance-Max
    0.025Ohm
  • Drain to Source Breakdown Voltage
    60V