  • BWCC00201208670M02
BWCC00201208670M02
advertisement
Manufacturer No:
BWCC00201208670M02
Manufacturer:
Chilisin Electronics
HK JDW NO:
156-BWCC00201208670M02
Package:
Horizontal, 4 PC Pad
Datasheet:
Description:
INDUCTOR RF
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BWCC00201208670M02
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Horizontal, 4 PC Pad
  • Mfr
    Chilisin Electronics
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 105°C
  • Series
    BWCC
  • Size / Dimension
    0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
  • Approval Agency
  • Filter Type
    Signal Line
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    250mOhm
  • Current Rating (Max)
    1.2A
  • Impedance @ Frequency
    67 Ohms @ 100 MHz
  • Voltage Rating - DC
    50V
  • Features
  • Voltage Rating - AC
  • Height (Max)
    0.035" (0.90mm)