  • BXEB-L0560Z-30E2000-C-A3
BXEB-L0560Z-30E2000-C-A3
advertisement
Manufacturer No:
BXEB-L0560Z-30E2000-C-A3
HK JDW NO:
111-BXEB-L0560Z-30E2000-C-A3
Step5Bar-code shipping tag
BXEB-L0560Z-30E2000-C-A3
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Packaging
    Tray
  • Series
    EB Series™
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    560.00mm Lx24.00mm W
  • Part Status
    Obsolete
  • Color
    White, Warm
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    22.1V
  • Current - Test
    700mA
  • Lumens/Watt @ Current - Test
    156 lm/W
  • CCT (K)
    3000K 3-Step MacAdam Ellipse
  • Current - Max
    1.4A
  • Temperature - Test
    50°C
  • Flux @ Current/Temperature - Test
    2410lm Typ
  • Height
    6.1mm