  • BXM-36GRN
BXM-36GRN
advertisement
Manufacturer No:
BXM-36GRN
Manufacturer:
E-Z-Hook
HK JDW NO:
238-BXM-36GRN
Package:
Datasheet:
BXM-36GRN
Description:
TEST LEAD BANANA TO GRABBER 36"
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BXM-36GRN
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to BXM-36GRN.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Material - Insulation
    Poly-Vinyl Chloride (PVC)
  • Published
    2010
  • Series
    E-Z-MICRO-HOOK™ XM
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Patch Cord
  • Voltage - Rated
    1000V 1kV
  • Current Rating
    2.5A
  • Wire Gauge
    22 AWG
  • Configuration
    Banana to Grabber, Hook
  • Cable Length
    36.0 914.40mm
  • Wire/Cable Gauge
    22 AWG