  • BYV34X-600,127
BYV34X-600,127
advertisement
Manufacturer No:
BYV34X-600,127
HK JDW NO:
887-BYV34X-600,127
Package:
TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Step5Bar-code shipping tag
BYV34X-600,127
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
  • Surface Mount
    NO
  • Packaging
    Tube
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    3
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Terminal Position
    SINGLE
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Base Part Number
    BYV34-600
  • Reference Standard
    IEC-60134
  • JESD-30 Code
    R-PSFM-T3
  • Operating Temperature (Max)
    150°C
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    50μA @ 600V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.36V @ 10A
  • Operating Temperature - Junction
    150°C Max
  • Application
    ULTRA FAST SOFT RECOVERY
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    600V
  • Current - Average Rectified (Io)
    20A
  • Reverse Recovery Time
    60ns
  • Rep Pk Reverse Voltage-Max
    600V
  • Non-rep Pk Forward Current-Max
    132A