  • BZ055B153ZSBDI
BZ055B153ZSBDI
advertisement
Manufacturer No:
BZ055B153ZSBDI
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-BZ055B153ZSBDI
Package:
S-Style
Datasheet:
BZ055B153ZSBDI
Description:
Cap Supercap 15000uF 5.5V -20% to 80% (20 X 15 X 2.7mm) Planar Mount 5uA 0.25 Ohm 70°C Bulk
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BZ055B153ZSBDI
  • Package / Case
    S-Style
  • Number of Terminals
    3
  • Product Weight (g)
    1.7
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    -20% to 80%
  • Part Status
    Active
  • Polarity
    Non Polar
  • Voltage
    5.5VDC