  • BZD17C12P M2G
BZD17C12P M2G
advertisement
Manufacturer No:
BZD17C12P M2G
HK JDW NO:
799-BZD17C12P M2G
Datasheet:
BZD17C12P M2G
Description:
7Ohms ±5.41% 3μA @ 9.1V -55°C~175°C TJ DO-219AB
Step5Bar-code shipping tag
BZD17C12P M2G
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Tolerance
    ±5.41%
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    3μA @ 9.1V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.2V @ 200mA
  • Power - Max
    800mW
  • Impedance-Max
    7Ohms
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    12V