  • BZD17C36P MHG
BZD17C36P MHG
advertisement
Manufacturer No:
BZD17C36P MHG
HK JDW NO:
799-BZD17C36P MHG
Datasheet:
BZD17C36P MHG
Description:
40Ohms ±5.55% 1μA @ 27V -55°C~175°C TJ DO-219AB
Step5Bar-code shipping tag
BZD17C36P MHG
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Tolerance
    ±5.55%
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    1μA @ 27V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.2V @ 200mA
  • Power - Max
    800mW
  • Impedance-Max
    40Ohms
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    36V