  • BZD27C12P RQG
BZD27C12P RQG
advertisement
Manufacturer No:
BZD27C12P RQG
HK JDW NO:
799-BZD27C12P RQG
Datasheet:
BZD27C12P RQG
Description:
7Ohms ±5.39% 3μA @ 9.1V -55°C~175°C TJ DO-219AB
Step5Bar-code shipping tag
BZD27C12P RQG
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
    DO-219AB
  • Supplier Device Package
    Sub SMA
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    ±5.39%
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    3μA @ 9.1V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.2V @ 200mA
  • Power - Max
    1W
  • Impedance-Max
    7Ohms
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    12.05V