  • BZD27C56P MHG
BZD27C56P MHG
advertisement
Manufacturer No:
BZD27C56P MHG
HK JDW NO:
799-BZD27C56P MHG
Datasheet:
BZD27C56P MHG
Description:
60Ohms ±7.14% 1μA @ 43V -55°C~175°C TJ DO-219AB
Step5Bar-code shipping tag
BZD27C56P MHG
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
    DO-219AB
  • Supplier Device Package
    Sub SMA
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    ±7.14%
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    1μA @ 43V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.2V @ 200mA
  • Power - Max
    1W
  • Impedance-Max
    60Ohms
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    56V