  • BZG03B120-M3-08
BZG03B120-M3-08
advertisement
Manufacturer No:
BZG03B120-M3-08
HK JDW NO:
884-BZG03B120-M3-08
Datasheet:
BZG03B120-M3-08
Description:
250Ohms ±2% 1μA @ 91V 150°C TJ DO-214AC, SMA
Step5Bar-code shipping tag
BZG03B120-M3-08
  • Operating Temperature
    150°C TJ
  • Series
    BZG03B-M
  • Tolerance
    ±2%
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    1μA @ 91V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.2V @ 500mA
  • Power - Max
    1.25W
  • Impedance-Max
    250Ohms
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    120V