  • BZG03C110-HM3-08
BZG03C110-HM3-08
advertisement
Manufacturer No:
BZG03C110-HM3-08
HK JDW NO:
884-BZG03C110-HM3-08
Datasheet:
BZG03C110-HM3-08
Description:
250Ohms ±5.45% 1μA @ 82V 150°C TJ DO-214AC, SMA
Quantity:
In Stock : 3754
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
BZG03C110-HM3-08
  • Operating Temperature
    150°C TJ
  • Series
    Automotive, AEC-Q101, BZG03C-M
  • Published
    2018
  • Tolerance
    ±5.45%
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    1μA @ 82V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.2V @ 500mA
  • Power - Max
    1.25W
  • Impedance-Max
    250Ohms
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    110V