  • BZG04-100-M3-18
BZG04-100-M3-18
advertisement
Manufacturer No:
BZG04-100-M3-18
HK JDW NO:
884-BZG04-100-M3-18
Package:
DO-214AC, SMA
Datasheet:
BZG04-100-M3-18
Description:
5μA @ 100V 150°C TJ DO-214AC, SMA
Quantity:
In Stock : 5537
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
BZG04-100-M3-18
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    5μA @ 100V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.2V @ 500mA
  • Power - Max
    1.25W
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    120V
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    DO-214AC, SMA
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    150°C TJ