  • BZG04-16-M3-08
BZG04-16-M3-08
advertisement
Manufacturer No:
BZG04-16-M3-08
HK JDW NO:
884-BZG04-16-M3-08
Datasheet:
BZG04-16-M3-08
Description:
5μA @ 16V 150°C TJ DO-214AC, SMA
Quantity:
In Stock : 3188
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
BZG04-16-M3-08
  • Operating Temperature
    150°C TJ
  • Series
    BZG04-M
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    5μA @ 16V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.2V @ 500mA
  • Power - Max
    1.25W
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    20V