  • BZG05C91-M3-18
BZG05C91-M3-18
advertisement
Manufacturer No:
BZG05C91-M3-18
HK JDW NO:
884-BZG05C91-M3-18
Datasheet:
BZG05C91-M3-18
Description:
250Ohms ±6.04% 500nA @ 68V 150°C TJ DO-214AC, SMA
Step5Bar-code shipping tag
BZG05C91-M3-18
  • Operating Temperature
    150°C TJ
  • Series
    BZG05C-M
  • Tolerance
    ±6.04%
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    500nA @ 68V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.2V @ 200mA
  • Power - Max
    1.25W
  • Impedance-Max
    250Ohms
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    91V