  • BZM55C30-TR3
BZM55C30-TR3
advertisement
Manufacturer No:
BZM55C30-TR3
HK JDW NO:
884-BZM55C30-TR3
Datasheet:
BZM55C30-TR3
Description:
ZENER DIODE 220Ohm 30V 100nA @ 22V -65°C~175°C 500mW 2 Terminations ZENER 2-SMD, No Lead
Quantity:
In Stock : 21229
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
BZM55C30-TR3
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
    Automotive, AEC-Q101
  • Published
    2012
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Technology
    ZENER
    2
  • Number of Elements
    1
  • Polarity
    UNIDIRECTIONAL
  • Impedance
    80Ohm
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    100nA @ 22V
  • Power Dissipation
    500mW
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.5V @ 200mA
  • Case Connection
    ISOLATED
  • Max Reverse Leakage Current
    100nA
  • Impedance-Max
    220Ohm
  • Test Current
    5mA
  • Reference Voltage
    30V
  • Zener Voltage
    30V
  • Voltage Tol-Max
    6.667%
  • Voltage Tolerance
    5%