  • BZT52-B24J
BZT52-B24J
advertisement
Manufacturer No:
BZT52-B24J
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
HK JDW NO:
554-BZT52-B24J
Datasheet:
BZT52-B24J
Description:
30Ohm ±2.08% 50nA @ 16.8V -55°C~150°C TA SOD-123
Quantity:
In Stock : 4792
Step5Bar-code shipping tag
BZT52-B24J
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101
  • Tolerance
    ±2.08%
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    50nA @ 16.8V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    900mV @ 10mA
  • Power - Max
    590mW
  • Impedance-Max
    30Ohm
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    24V