  • BZT52-C30X
BZT52-C30X
advertisement
Manufacturer No:
BZT52-C30X
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
HK JDW NO:
554-BZT52-C30X
Package:
SOD-123
Datasheet:
BZT52-C30X
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BZT52-C30X
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Package / Case
    SOD-123
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101
  • Tolerance
    ±6.7%
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    50nA @ 21V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    900mV @ 10mA
  • Power - Max
    350mW
  • Impedance-Max
    40Ohm
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    30V