  • BZT52B24-G RHG
BZT52B24-G RHG
advertisement
Manufacturer No:
BZT52B24-G RHG
HK JDW NO:
799-BZT52B24-G RHG
Description:
DIODE ZENER 24V 410MW SOD123
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BZT52B24-G RHG
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e3
  • HTS Code
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    100nA @ 16.8V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    900mV @ 10mA
  • Power - Max
    410mW
  • Impedance-Max
    70Ohm
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    24V