  • BZT52B3V6S RRG
BZT52B3V6S RRG
advertisement
Manufacturer No:
BZT52B3V6S RRG
HK JDW NO:
799-BZT52B3V6S RRG
Package:
SC-90, SOD-323F
Datasheet:
BZT52B3V6S RRG
Description:
90Ohms ±2% 4.5μA @ 1V -65°C~150°C TJ SC-90, SOD-323F
Step5Bar-code shipping tag
BZT52B3V6S RRG
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Package / Case
    SC-90, SOD-323F
  • Supplier Device Package
    SOD-323F
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • Tolerance
    ±2%
    1 (Unlimited)
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    4.5μA @ 1V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1V @ 10mA
  • Power - Max
    200mW
  • Impedance-Max
    90Ohms
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    3.6V