  • BZT52C18-G3-08
BZT52C18-G3-08
advertisement
Manufacturer No:
BZT52C18-G3-08
HK JDW NO:
884-BZT52C18-G3-08
Datasheet:
BZT52C18-G3-08
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BZT52C18-G3-08
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Published
    2016
  • Series
    Automotive, AEC-Q101
  • Tolerance
    ±5%
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Subcategory
    Voltage Reference Diodes
  • Max Power Dissipation
    410mW
    2
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G2
  • Impedance
    18Ohm
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    100nA @ 14V
  • Power Dissipation
    410mW
  • Impedance-Max
    18Ohm
  • Reference Voltage
    18V
  • Zener Voltage
    18V
  • Voltage Tol-Max
    6.41%
  • Working Test Current
    5mA
  • Voltage Tolerance
    5%
  • Zener Current
    18mA