  • BZT52C27-G RHG
BZT52C27-G RHG
advertisement
Manufacturer No:
BZT52C27-G RHG
HK JDW NO:
799-BZT52C27-G RHG
Datasheet:
BZT52C27-G RHG
Description:
80Ohms ±5% 100nA @ 18.9V 150°C TJ SOD-123
Step5Bar-code shipping tag
BZT52C27-G RHG
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
    SOD-123
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    150°C TJ
  • Tolerance
    ±5%
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    100nA @ 18.9V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    900mV @ 10mA
  • Power - Max
    350mW
  • Impedance-Max
    80Ohms
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    27V