  • BZT52C30-G3-18
BZT52C30-G3-18
advertisement
Manufacturer No:
BZT52C30-G3-18
HK JDW NO:
884-BZT52C30-G3-18
Package:
SOD-123
Datasheet:
BZT52C30-G3-18
Description:
35Ohms ±5% 30V 100nA @ 22.5V -55°C~150°C 410mW SOD-123
Step5Bar-code shipping tag
BZT52C30-G3-18
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    SOD-123
  • Supplier Device Package
  • Weight
    10.290877mg
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101
  • Published
    2016
  • Tolerance
    ±5%
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Max Power Dissipation
    410mW
  • Impedance
    35Ohm
  • Element Configuration
    Single
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    100nA @ 22.5V
  • Power Dissipation
    410mW
  • Power - Max
    410mW
  • Max Reverse Leakage Current
    100nA
  • Impedance-Max
    35Ohms
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    30V
  • Zener Voltage
    30V
  • Voltage Tolerance
    5%
  • Zener Current
    10mA