  • BZT52C43S RRG
BZT52C43S RRG
advertisement
Manufacturer No:
BZT52C43S RRG
HK JDW NO:
799-BZT52C43S RRG
Package:
SC-90, SOD-323F
Datasheet:
BZT52C43S RRG
Description:
150Ohms ±5% 45nA @ 30.1V -65°C~150°C TJ SC-90, SOD-323F
Step5Bar-code shipping tag
BZT52C43S RRG
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Package / Case
    SC-90, SOD-323F
  • Supplier Device Package
    SOD-323F
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    ±5%
    1 (Unlimited)
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    45nA @ 30.1V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1V @ 10mA
  • Power - Max
    200mW
  • Impedance-Max
    150Ohms
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    43V