  • BZT52H-C4V3,115
BZT52H-C4V3,115
advertisement
Manufacturer No:
BZT52H-C4V3,115
HK JDW NO:
554-BZT52H-C4V3,115
Package:
SOD-123F
Datasheet:
BZT52H-C4V3,115
Purchasing and Inquiry
BZT52H-C4V3,115 Overview
In order to supply this electrical device, a reverse leakage current of 3μA @ 1V is required.6.98% is the maximum voltage (Tol) that can be supplied.The maximum voltage - Zener (Nom) is reduced to 4.3V during operation.Setting the working test voltage to 5mA is required to operate this device.When the maximum voltage - Forward (Vf) is supplied for its operation, it reaches 900mV @ 10mA.
BZT52H-C4V3,115 Features
reverse leakage current of 3μA @ 1V
3μA @ 1V is the maximum voltage (Tol)
the working test voltage to 5mA
minimal dynamic impedance is 5mA
BZT52H-C4V3,115 Applications
There are a lot of Nexperia USA Inc. BZT52H-C4V3,115 applications of zener single diodes.
Step5Bar-code shipping tag
BZT52H-C4V3,115
  • Package / Case
    SOD-123F
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TA
  • Published
    2010
  • Tolerance
    ±5%
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Terminal Form
    FLAT
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Base Part Number
    BZT52H-C4V3
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-F2
  • Power Dissipation-Max
    0.375W
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    3μA @ 1V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    900mV @ 10mA
  • Power - Max
    375mW
  • Impedance-Max
    95Ohm
  • Reference Voltage
    4.3V
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    4.3V
  • Voltage Tol-Max
    6.98%
  • Working Test Current
    5mA