  • BZV55C15-TP
BZV55C15-TP
advertisement
Manufacturer No:
BZV55C15-TP
HK JDW NO:
543-BZV55C15-TP
Datasheet:
BZV55C15-TP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BZV55C15-TP
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
    DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80
  • Supplier Device Package
    Mini MELF
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2003
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Base Part Number
    BZV55C15
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    100nA @ 11V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.5V @ 200mA
  • Power - Max
    500mW
  • Impedance-Max
    30Ohms
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    15V