  • BZX284-C12,115
BZX284-C12,115
advertisement
Manufacturer No:
BZX284-C12,115
HK JDW NO:
318-BZX284-C12,115
Datasheet:
BZX284-C12,115
Description:
ZENER DIODE 10Ohm ±5% 100nA @ 8V -65°C~150°C 2 Terminations ZENER SOD-110
Quantity:
In Stock : 4221
Step5Bar-code shipping tag
BZX284-C12,115
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C
  • Tolerance
    ±5%
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    BZX284C12
  • Power Dissipation-Max
    0.4W
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    100nA @ 8V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.1V @ 100mA
  • Power - Max
    400mW
  • Impedance-Max
    10Ohm
  • Reference Voltage
    12V
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    12V
  • Voltage Tol-Max
    5%
  • Working Test Current
    5mA
  • Dynamic Impedance-Max
    150Ohm