  • BZX384B15-E3-18
BZX384B15-E3-18
advertisement
Manufacturer No:
BZX384B15-E3-18
HK JDW NO:
884-BZX384B15-E3-18
Datasheet:
BZX384B15-E3-18
Purchasing and Inquiry
BZX384B15-E3-18 Overview
It is necessary to supply this electrical device with a reverse leakage current of 50nA @ 10.5V.Voltage (Tol) is limited to 2%.A maximum reverse leakage current of 50nA is observed.Setting the working test voltage to 5mA is required to operate this device.
BZX384B15-E3-18 Features
reverse leakage current of 50nA @ 10.5V
50nA @ 10.5V is the maximum voltage (Tol)
Reverse leakage current reaches 50nA
the working test voltage to 5mA
minimal dynamic impedance is 5mA
BZX384B15-E3-18 Applications
Step5Bar-code shipping tag
BZX384B15-E3-18
  • Weight
    4.309128mg
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Tolerance
    ±2%
  • HTS Code
  • Subcategory
    Voltage Reference Diodes
  • Max Power Dissipation
    200mW
    10
  • Pin Count
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G2
  • Impedance
    30Ohm
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    50nA @ 10.5V
  • Power Dissipation
    200mW
  • Max Reverse Leakage Current
    50nA
  • Impedance-Max
    30Ohm
  • Reference Voltage
    15V
  • Zener Voltage
    15V
  • Voltage Tol-Max
    2%
  • Working Test Current
    5mA
  • Voltage Tolerance
    2%