  • BZX384C18-HE3-08
BZX384C18-HE3-08
advertisement
Manufacturer No:
BZX384C18-HE3-08
HK JDW NO:
884-BZX384C18-HE3-08
Datasheet:
BZX384C18-HE3-08
Purchasing and Inquiry
BZX384C18-HE3-08 Overview
This electrical device requires reverse leakage current of 50nA @ 12.6V.Zener single diode is a maximum voltage (Tol) that can be supplied at 5%.A maximum reverse leakage current of 50nA is observed.This device should be operated at 5mA on the working test voltage.
BZX384C18-HE3-08 Features
reverse leakage current of 50nA @ 12.6V
50nA @ 12.6V is the maximum voltage (Tol)
Reverse leakage current reaches 50nA
the working test voltage to 5mA
minimal dynamic impedance is 5mA
BZX384C18-HE3-08 Applications
Step5Bar-code shipping tag
BZX384C18-HE3-08
  • Weight
    4.309128mg
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Tolerance
    ±5%
  • HTS Code
  • Subcategory
    Voltage Reference Diodes
  • Max Power Dissipation
    200mW
    AEC-Q101
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G2
  • Impedance
    45Ohm
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    50nA @ 12.6V
  • Power Dissipation
    200mW
  • Max Reverse Leakage Current
    50nA
  • Impedance-Max
    45Ohm
  • Reference Voltage
    18V
  • Zener Voltage
    18V
  • Voltage Tol-Max
    5%
  • Working Test Current
    5mA
  • Voltage Tolerance
    5%