  • BZX55B18 A0G
BZX55B18 A0G
advertisement
Manufacturer No:
BZX55B18 A0G
HK JDW NO:
799-BZX55B18 A0G
Datasheet:
BZX55B18 A0G
Description:
50Ohms ±2% 100nA @ 14V -55°C~175°C TJ DO-204AH, DO-35, Axial
Step5Bar-code shipping tag
BZX55B18 A0G
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
    DO-204AH, DO-35, Axial
  • Supplier Device Package
    DO-35
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Tolerance
    ±2%
  • Part Status
    Active
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    100nA @ 14V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1V @ 100mA
  • Power - Max
    500mW
  • Impedance-Max
    50Ohms
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    18V