  • BZX585B2V7 RKG
BZX585B2V7 RKG
advertisement
Manufacturer No:
BZX585B2V7 RKG
HK JDW NO:
799-BZX585B2V7 RKG
Datasheet:
BZX585B2V7 RKG
Description:
100Ohm ±2% 18μA @ 1V 150°C TJ SC-79, SOD-523
Step5Bar-code shipping tag
BZX585B2V7 RKG
  • Operating Temperature
    150°C TJ
  • Tolerance
    ±2%
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    18μA @ 1V
  • Power - Max
    200mW
  • Impedance-Max
    100Ohm
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    2.7V