  • BZX84-A7V5/LF1R
BZX84-A7V5/LF1R
advertisement
Manufacturer No:
BZX84-A7V5/LF1R
Manufacturer:
NXP USA Inc.
HK JDW NO:
318-BZX84-A7V5/LF1R
Package:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datasheet:
Description:
15Ohm ±1% 700nA @ 5V -65°C~150°C TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Step5Bar-code shipping tag
BZX84-A7V5/LF1R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101
  • Tolerance
    ±1%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    700nA @ 5V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    900mV @ 10mA
  • Power - Max
    250mW
  • Impedance-Max
    15Ohm
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    7.5V