  • BZX84-C11/DG/B3,23
BZX84-C11/DG/B3,23
advertisement
Manufacturer No:
BZX84-C11/DG/B3,23
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
HK JDW NO:
554-BZX84-C11/DG/B3,23
Package:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Description:
20Ohm ±5% 100nA @ 8V -65°C~150°C TJ TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Step5Bar-code shipping tag
BZX84-C11/DG/B3,23
  • Package / Case
    TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Obsolete
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    100nA @ 8V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    900mV @ 10mA
  • Power - Max
    250mW
  • Impedance-Max
    20Ohm
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    11V