  • BZX84C3V3LT1
BZX84C3V3LT1
advertisement
Manufacturer No:
BZX84C3V3LT1
HK JDW NO:
699-BZX84C3V3LT1
Datasheet:
BZX84C3V3LT1
Description:
ZENER DIODE 95Ohm ±6% 5μA @ 1V -65°C~150°C TJ TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Quantity:
In Stock : 2764
Step5Bar-code shipping tag
BZX84C3V3LT1
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • Tolerance
    ±6%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Diode Type
    ZENER DIODE
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    5μA @ 1V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    900mV @ 10mA
  • Power - Max
    225mW
  • Impedance-Max
    95Ohm
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    3.3V