  • BZX84W-C27F
BZX84W-C27F
advertisement
Manufacturer No:
BZX84W-C27F
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
HK JDW NO:
554-BZX84W-C27F
Package:
SC-70, SOT-323
Datasheet:
BZX84W-C27F
Description:
80Ohm ±5% 50nA @ 18.9V 150°C TJ SC-70, SOT-323
Quantity:
In Stock : 14008
Step5Bar-code shipping tag
BZX84W-C27F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SC-70, SOT-323
  • Operating Temperature
    150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    50nA @ 18.9V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    900mV @ 10mA
  • Power - Max
    275mW
  • Impedance-Max
    80Ohm
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    27V