  • BZX84W-C2V4F
BZX84W-C2V4F
advertisement
Manufacturer No:
BZX84W-C2V4F
HK JDW NO:
554-BZX84W-C2V4F
Datasheet:
BZX84W-C2V4F
Description:
100Ohm ±5% 50μA @ 1V 150°C TJ SC-70, SOT-323
Quantity:
In Stock : 8276
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
BZX84W-C2V4F
  • Operating Temperature
    150°C TJ
  • Tolerance
    ±5%
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    50μA @ 1V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    900mV @ 10mA
  • Power - Max
    275mW
  • Impedance-Max
    100Ohm
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    2.4V