  • BZX85C10 R0G
BZX85C10 R0G
advertisement
Manufacturer No:
BZX85C10 R0G
HK JDW NO:
799-BZX85C10 R0G
Datasheet:
BZX85C10 R0G
Description:
7Ohms ±5% 500nA @ 7.5V -65°C~200°C TJ DO-204AL, DO-41, Axial
Step5Bar-code shipping tag
BZX85C10 R0G
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
    DO-204AL, DO-41, Axial
  • Supplier Device Package
    DO-204AL (DO-41)
  • Operating Temperature
    -65°C~200°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    ±5%
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    500nA @ 7.5V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.2V @ 10mA
  • Power - Max
    1.3W
  • Impedance-Max
    7Ohms
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    10V