  • C-2 78.0000KC-P
C-2 78.0000KC-P
advertisement
Manufacturer No:
C-2 78.0000KC-P
Manufacturer:
EPSON
HK JDW NO:
262-C-2 78.0000KC-P
Package:
Cylindrical Can, Radial
Datasheet:
C-2 78.0000KC-P
Description:
C-2 78.0000KC-P datasheet pdf and Crystals product details from EPSON stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
C-2 78.0000KC-P
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Cylindrical Can, Radial
  • Operating Temperature
    -10°C~60°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    C-2
  • Size / Dimension
    0.079Diax0.236L 2.00mmx6.00mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    kHz Crystal (Tuning Fork)
  • Frequency
    78kHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    20kOhms
  • Load Capacitance
    11pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±20ppm
  • Height Seated (Max)
    0.236 6.00mm