  • C0402C332J3RAL7867
C0402C332J3RAL7867
advertisement
Manufacturer No:
C0402C332J3RAL7867
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-C0402C332J3RAL7867
Package:
0402
Description:
3.3nF Ceramic Capacitor 15% ppm/°C 2 Terminations 0402
Step5Bar-code shipping tag
C0402C332J3RAL7867
  • Package / Case
    0402
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn90Pb10) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3nF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Positive Tolerance
    5%
  • Negative Tolerance
    5%
  • Height
    0.5mm
  • Length
    1mm
  • Width
    0.5mm