  • C052G332J5G5CS
C052G332J5G5CS
advertisement
Manufacturer No:
C052G332J5G5CS
HK JDW NO:
417-C052G332J5G5CS
Description:
C(SIZE)G 3.3nF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Molded
Step5Bar-code shipping tag
C052G332J5G5CS
  • Height
    4.83mm
  • Length
    4.83mm
  • Width
    2.29mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    3.3nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    2.29mm
  • Reference Standard
    MIL-PRF-20/35
  • Lead Pitch
    5.08mm