  • C056T681K2X5CM
C056T681K2X5CM
advertisement
Manufacturer No:
C056T681K2X5CM
HK JDW NO:
417-C056T681K2X5CM
Package:
Molded
Datasheet:
C056T681K2X5CM
Description:
Cap Ceramic 680pF 200V X7R 10% Radial 5.08mm (1%FR) 125C Bulk
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
C056T681K2X5CM
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Molded
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    C(SIZE)T
  • Tolerance
    10%
    2
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn60Pb40)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    680pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Depth
    2.29mm
  • Reference Standard
    MIL-PRF-39014/01
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Size Code
    1909
  • Height
    4.83mm
  • Length
    4.83mm