  • C0603C103M2REC7867
C0603C103M2REC7867
advertisement
Manufacturer No:
C0603C103M2REC7867
HK JDW NO:
417-C0603C103M2REC7867
Datasheet:
Description:
ESD SMD Comm X7R 10000pF 200V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C0603C103M2REC7867
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    ESD SMD Comm X7R
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Applications
    ESD Protection
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    10000pF
  • Thickness (Max)
    0.034 0.87mm