  • C0603C271K2RAC7867
C0603C271K2RAC7867
advertisement
Manufacturer No:
C0603C271K2RAC7867
HK JDW NO:
417-C0603C271K2RAC7867
Package:
0603
Description:
270pF Ceramic Capacitor 10% 0603
Step5Bar-code shipping tag
C0603C271K2RAC7867
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Tolerance
    10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    270pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Depth
    800μm
  • Dielectric
    X7R
  • Height
    800μm
  • Length
    1.6mm