  • C0603C330J3GAC7867
C0603C330J3GAC7867
advertisement
Manufacturer No:
C0603C330J3GAC7867
HK JDW NO:
417-C0603C330J3GAC7867
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Description:
SMD Comm C0G 33pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 9164
Step5Bar-code shipping tag
C0603C330J3GAC7867
  • Capacitance
    33pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Depth
    800μm
  • Dielectric
    C0G
  • Thickness (Max)
    0.034 0.87mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    33 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SMD Comm C0G
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±5%