  • C0603H102J1GAC7867
C0603H102J1GAC7867
advertisement
Manufacturer No:
C0603H102J1GAC7867
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-C0603H102J1GAC7867
Package:
0603 (1608 Metric)
Description:
SMD Indust C0G HT200C 1000pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~200°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 82438
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
C0603H102J1GAC7867
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    36 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Series
    SMD Indust C0G HT200C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Low ESL, High Temperature
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    Downhole
  • Voltage - Rated
    100V
  • HTS Code
  • Capacitance
    1000pF
  • Thickness (Max)
    0.034 0.87mm