  • C0603X270J5GACAUTO
C0603X270J5GACAUTO
advertisement
Manufacturer No:
C0603X270J5GACAUTO
HK JDW NO:
417-C0603X270J5GACAUTO
Package:
Datasheet:
Description:
27pF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 3893
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
C0603X270J5GACAUTO
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Packaging
    Cut Tape
  • Published
    2012
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    27pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, Punched Paper, 7 Inch
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
  • Height
    0.8mm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.8mm