  • C062K334M5X5CA
C062K334M5X5CA
advertisement
Manufacturer No:
C062K334M5X5CA
HK JDW NO:
417-C062K334M5X5CA
Purchasing and Inquiry
C062K334M5X5CA Overview
In terms of temperature coefficient, it is 15% ppm/°C.It operates from a voltage of 50VV DC.
C062K334M5X5CA Features
A temperature coefficient of 15% ppm/°C
C062K334M5X5CA Applications
There are a lot of KEMET C062K334M5X5CA applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
C062K334M5X5CA
    Through Hole
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    C(SIZE)K
  • Tolerance
    20%
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    330nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    2.29mm
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Height
    7.37mm
  • Length
    7.37mm