  • C06CF430J-9UN-X1T
C06CF430J-9UN-X1T
advertisement
Manufacturer No:
C06CF430J-9UN-X1T
Manufacturer:
Knowles Novacap
HK JDW NO:
438-C06CF430J-9UN-X1T
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
C06CF430J-9UN-X1T
Description:
CF 43pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.060Lx0.030W 1.52mmx0.76mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C06CF430J-9UN-X1T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    26 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Weight
    2.012816mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CF
  • Size / Dimension
    0.060Lx0.030W 1.52mmx0.76mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    RF, Microwave, High Frequency
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    43pF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Height
    800μm
  • Length
    1.6mm