  • C0805C105M8VAC7800
C0805C105M8VAC7800
advertisement
Manufacturer No:
C0805C105M8VAC7800
HK JDW NO:
417-C0805C105M8VAC7800
Package:
0805
Datasheet:
Description:
1μF Ceramic Capacitor 20% -82/+22% ppm/°C 2 Terminations 0805
Step5Bar-code shipping tag
C0805C105M8VAC7800
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -82/+22% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    1.25mm
  • Dielectric
    Y5V
  • Temperature Characteristics Code
    Y5V
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    1.25mm
  • Length
    2mm