  • C0805X472K1HACAUTO
C0805X472K1HACAUTO
advertisement
Manufacturer No:
C0805X472K1HACAUTO
HK JDW NO:
417-C0805X472K1HACAUTO
Description:
SMD Auto X8R HT150C Flex 4700pF 100V Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C 2 Terminations Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 601
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
C0805X472K1HACAUTO
    Select All
  • Factory Lead Time
    28 Weeks
    0805 (2012 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SMD Auto X8R HT150C Flex
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Low ESL, Soft Termination, High Temperature
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X8R
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    Automotive, Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    100V
  • HTS Code
  • Capacitance
    4700pF
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 7 INCH
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    X8R
  • Multilayer
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Height
    0.78mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm
  • Thickness (Max)
    0.039 0.98mm